Transport kabotażowy

Każdy z pewnością choć raz miał do czynienia lub słyszał o transporcie do Polski z innych krajów, lub o transporcie odbywający się na terenie kraju, lecz za pomocą innych rodzajów transportu niż lądowy, być może nawet sam być zleceniodawcą takich transportów, lecz mało osób jest w stanie wyjaśnić, co oznacza termin „transport kabotażowy”. Jest to mówiąc w wielkim skrócie, rodzaj transportu który może odbywać się na płaszczyźnie lądowej, drogą powietrzną lub morską, jednak pomiędzy miejscami w tym samym kraju. Na przykład, istnieje termin kabotażu małego, gdzie doskonałym wzorem jest transport odbywający się na relacji Świnoujście –Gdynia. Jest to transport który oczywiście odbywa się drogą morską, a może zawierać najróżniejsze materiały, takie jak żywność, materiały sypkie, np. żwir, piasek itd. Wszystko zależy od potrzeb i woli klienta, który płaci za taki transport. Read More

Jak zwiększyć wydajność firmy transportowej?

W branży transportowej zyski czerpie się z przewozu towarów. Często zdarza się tak, że po dostarczeniu towaru nasz pojazd pusty wraca na miejsce. Co zrobić aby temu zapobiec? Odpowiedź jest prosta. Warto skorzystać z rozwiązania jakim jest giełda transportowa.

Co to jest giełda transportowa?

Jest to rodzaj platformy internetowej. Dzięki niej możliwa jest wymiana informacji między przedsiębiorstwami oraz zawieranie transakcji odnośnie wolnych ładunków. Wystarczy, że zarejestrujemy naszą firmę w serwisie. Umożliwi nam to znalezienie ofert, które pozwolą nam uniknąć pustego powrotu naszego pojazdu. Będziemy mogli także zamieszczać oferty, z których z pewnością skorzystają inne przedsiębiorstwa. Dzięki korzystaniu z serwisu unikniemy sytuacji, w której zostaniemy nazwani fałszywym przedsiębiorstwem. Inni będą mieli pewność, że korzystamy z dokumentu jakim jest karta kierowcy.

Co to jest karta kierowcy?

Karta kierowcy to dokument, który otrzymują osoby wykonujące przejazdy pojazdami wyposażonymi w tachografy cyfrowe. Umożliwiają one rejestrację czasu i przebiegu jazdy. Wówczas nasi klienci będą mieli pewność, że dowieziemy ich towar na miejsce.

Giełda transportowa jest wsparciem nie tylko dla przedsiębiorstw transportowych. Korzystają z niej także firmy spedycyjne i produkcyjne. Warto zarejestrować się na tego typu portalu, gdyż zwiększy to wydajność prowadzonej przez nas działalności. dzięki temu będziemy mogli nawiązać współpracę z innymi firmami.

Globalny Numer Jednostki Handlowej i jego praktyczne zastosowanie

Globalny numer jednostki handlowej (GTIN) stosowany jest celem nadania danemu produktowi czy usłudze unikatowego numeru identyfikacyjnego. Dzięki niemu oraz kodowaniu w postaci kodu kreskowego, możliwa jest jednoznaczna identyfikacja danego dobra przez uczestników łańcucha dostaw na każdym jego etapie. Zastosowanie globalnego numeru jednostki handlowej sprawia, że spedycja danego ładunku jest łatwiejsza, a zarazem może być lepiej kontrolowana. Numer ten występuje w katalogach sprzedażowych, kartach produktów, cennikach oraz dokumentach powstających w trakcie zawierania transakcji (zamówienia, faktury, dane wysyłkowe oraz potwierdzenia dostawy). Identyfikator GTIN jest również przypisywany do usług, które są fakturowane, jak na przykład usługa transportowa czy koszt składowania.

Przeczytaj również co to jest karta kierowcy

W praktyce można spotkać się z czterema wersjami numeru GTIN (GTIN-8, GTIN-12, GTIN-13 i GTIN-14), gdzie numer znajdujący się po słowie „GTIN” oznacza ilość cyfr występujących w tym numerze. Każda z wymienionych opcji numeru GTIN jest przypisana do ściśle określonego rodzaju towaru. Dla oznaczenia opakowań jednostkowych najczęściej stosowane są GTIN-8, GTIN-12 i GTIN-13. W przypadku opakowań zbiorczych zawierających jednolite towary sięga się po GTIN-14, a jeśli w opakowaniach tych zgrupowane są zróżnicowane towary wskazane jest użycie GTIN-13. GTIN-13 jest ponadto stosowane dla oznakowania opakowań o zmiennej ilości, a GTIN-14 funkcjonuje w odniesieniu do przesyłek transportowanych w ramach handlu międzynarodowego.

 

Kobieta za kierownicą, błogosławieństwo czy przekleństwo?

W społeczeństwie istnieją dwie tezy.
Jedna, że są lepszymi kierowcami bo są bardziej ostrożne a druga? że zawsze to one są winne wszystkim nieszczęściom, korkom ulicznym i niedokończonym remontom. Z tym ostatnim to akurat przesada ale… tak tak to kobieta kierowca, źródło zła na drodze. Samochód prowadzony przez kobietę staję się obiektem drwin i kpin ze strony facetów którzy ujeżdżają swoje niezawodne i jakże sportowe 1. 9 TDi.
Postrach mężów? Ich kobieta i ich wychuchany samochód. Mieszanka wybuchowa. To fakt. Czy jednak kobieta kierowca to tak złe połączenie? W każdej plotce jest ponoć ziarno prawdy. W tym wypadku zapewne jest nie inaczej. Jednak kobieta kierowca to nie takie złe połączenie jakie zwykli sobie wmawiać panowie od wiejskiego tuningu tworzonego w przydomowej szopie.

Samochód w rękach kobiet jest wolniejszy to fakt. Czasami mniej pewno to też fakt. Bardziej ostrożny to też fakt. Dlatego też kierowca kobieta jak zwykłem to tu nazywać to wcale nie najgorsze połączenie. Ma ono swoje wady i zalety tak samo jak facet za kierownicą. Czy jednak słusznie są one aż tak napiętnowane? Nie sądzę ale zmiana przyjdzie z czasem to pewne gdyż stają się coraz bardziej niezależne i samodzielne co sprawia, że coraz częściej poruszają się samochodem ponieważ muszą być mobilne.

Wymiana oleju silnikowego krok po kroku

Wymiana oleju to jedna z najprostszych napraw samochodowych. Przystępując do wymiany warto przygotować niezbędne narzędzia tak aby cały proces przebiegł szybko i bezproblemowo. Obowiązkowo powinniśmy zaopatrzyć się w specjalny klucz do ściągania filtra. Warto dowiedzieć się od razu przy kupnie nowego filtra oleju jaki jest jego rozmiar i dobrać pod ten filtr odpowiedni klucz.
Z reguły większość kluczy ma uniwersalny rozmiar i regulacje dzięki której nadają się do wymiany oleju przy większości samochodów. Naprawa ta nie obejdzie się bez nowego oleju na wymianę i nowego filtra. Należy pamiętać, że przy wymianie oleju zawsze powinniśmy wymieniać też filtr oleju. Olej kupujemy zgodnie z zaleceniami producenta. Te informacje znajdziemy w internecie na stronach producentów oleju. Wystarczy w specjalnej wyszukiwarce wpisać rocznik i model naszego samochodu, a ona sama dobierze odpowiedni olej nadający się do wymiany. Przed przystąpieniem do wymiany oleju warto również zaopatrzyć się w rękawiczki i pojemnik lub miskę do której wylejemy zużyty olej.
Zamiast tradycyjnej wymiany oleju można zastosować specjalne pompki, które podłączamy do wejścia zapalniczki samochodowej, a przewód ssący wkłada się do miejsca bagnetu do pomiaru ilości oleju. Większość osób preferuje tradycyjne metody dlatego mając już wszystkie niezbędne narzędzia. Wystarczy wyjechać na kanał bądź podnieść samochód na podnośniku, następnie odkręcić śrubę do spuszczania oleju jednocześnie podstawiając miskę bądź pojemnik na zużyty olej. Kiedy cały olej ścieknie odkręcamy filtr, następnie zakręcamy śrubę spustu, zakręcamy nowy filtr i wlewamy olej według zaleceń producenta. Po zalaniu silnika olejem zakręcamy korek wlewu i możemy cieszyć się jazdą z nowym olejem.

Pojecie Transportu w Logistyce

W dzisiejszych czasach transport odgrywa kluczową rolę w przemieszczaniu towarów na całym świecie, niejednokrotnie o terminie dostarczenia towaru z punktu A do punktu B, decyduje wybrany przez nas środek transportu. Dzięki bardzo rozwiniętej technologii motoryzacyjnej możemy przemieszczać towary bardzo szybko, na bliskiej jak i dalekiej odległości, mogą to być przesyłki niewielkiej wielkości oraz ponadgabarytowe których dostarczenie normalnym środkiem transportu byłoby niemożliwe.

Mimo tego, że każdy z nas jest w stanie wyobrazić sobie co to jest transport, przybliżmy bardziej dokładną definicję tego terminu. Zatem transport jest to działalność, polegająca na odpłatnym lub nieodpłatnym świadczeniu usług, których efektem jest przemieszczanie osób l i/lub towarów z punktu nadania do punktu odbioru, oraz świadczeniu usług pomocniczych bezpośrednio z tymi usługami związanymi. Skoro już znamy książkową definicję przejdźmy do tego, aby wykonać taką usługę potrzebujemy szereg niezbędnych elementów, miedzy innymi środki transportu, dzięki którym będziemy wykonywać tę usługę. Kolejnym niezbędnym elementem jest infrastruktura czyli drogi, szlaki morskie, kanały rzeczne oraz powietrzne, linie kolejowe, dzięki którym nasze pojazdy będą mogły się poruszać, punkty transportowe w których to nasze środki transportu będą się zatrzymywać, a także osoby które będą zarządzać wszystkim a także reguły i zasady realizowania usług.

Niejednokrotnie każdy z nas korzystał z różnych środków komunikacji, lecz nie wgłębiał się, aż tak bardzo w funkcjonowanie komunikacji. Zatem wiemy ze usłudze transportowej towarzyszy szereg dodatkowych procesów, miedzy innymi sprzedaż biletów, wsiadanie i wysiadanie z pojazdu. Każda z tych funkcji należy do procesu transportowego którego to byliśmy uczestnikami. Kluczowym elementem tego procesu są czynności organizacyjne, wykonawcze oraz handlowe, które składają się na proces przewozowy. Przewóz towarów i/lub osób może być wykonany przez środki transportu różnych gałęzi transportu. Wyróżniamy miedzy innymi środki transportu: samochodowego, kolejowego, morskiego, wodnego śródlądowego, lotniczego, intermodalnego. Badania które zostały przeprowadzone w krajach Unii Europejskiej, pokazują że najczęściej wykorzystywaną gałęzią transportu jest transport samochodowy, a najrzadziej transport lotniczy.

Gdy organizujemy procesy transportowe, musimy także patrzeć na to ile potrzebujemy energii czyli paliwa lub prądu musimy zużyć aby przewieźć towar lub osoby, więc mamy do czynienia z energochłonnością transportową, a dokładniej ilością nakładów do efektów jakie uzyskaliśmy. Podsumowując transport ma na celu pokonywanie przestrzeni, a działalność ta z ekonomicznego punktu widzenia polega na odpłatnym świadczeniu usług których efektem jest przemieszczanie osób i/lub towarów a także świadczenie usług pomocniczych.

A jeżeli dopadnie Cię wypadek…

iStock_000007145201XSmallStłuczka aut to okropna sytuacja dla kierowcy. Każdy pragnie się go wystrzec wszystkimi sposobami, dlatego też auta przechodzą regularne przeglądy, a rozsądni kierowcy przestrzegają przepisów drogowych jak również koncentrują się na spokojnej jeździe, a nie rozmowie przez telefon czy wyprzedzaniu jak największej ilości samochodów.
Read More

Copyright trans-ukraina.com 2018
Tech Nerd theme designed by Siteturner